Bugun...
KAYSERİ ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ’NDE JÜRİLER BELLİ OLDU!
Tarih: 25-04-2018 10:23:00 Güncelleme: 25-04-2018 10:23:00 + - KAYSERİ ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ’NDE JÜRİLER BELLİ OLDU!

   6. Kayseri Uluslararası Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film, Uluslararası Kısa Film ve Uluslararası Belgesel Film yarışmalarının jüri üyeleri belirlendi. Jüride birbirinden değerli isimler yer alıyor.
   Anadolu Sinemacılar Derneği tarafından 8-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 6. Kayseri Uluslararası Film Festivali’nde bu yıl ilk defa düzenlenen Ulusal Uzun Metraj Film kategorisinin jüri üyeleri belli oldu.  Başkanlığını Gazeteci ve Sinema Yazarı Burçak Evren’in üstlendiği seçici kurulda Oyuncu Rıza Akın, Oyuncu Ahu Türkpençe, Görüntü Yönetmeni Uğur İçbak ve Yapımcı Halil Kardaş yer alacaktır.
   Festivalin Uluslararası Kısa Film yarışma kategorisinin jüri başkanlığını Yönetmen ve Senarist Prof. Dr. Semir Aslanyürek’ in yürüteceği kurulunun diğer üyeleri ise Yönetmen KassemHawal, Yönetmen Valery Pendrakovski, Yapımcı Suzan Güverte ve Oyuncu Feride Çetin’dir. Uluslararası Belgesel Film yarışma kategorisinin jüri başkanlığını Yönetmen Elçin Musaoğlu’nun üstleneceği kurulda da Yönetmen Hasan Özgen, Yönetmen Hacı Mehmet Duranoğlu, Yönetmen Maryna Gorbach Er ve Oyuncu ve Yönetmen Rıza Sönmez yer almaktadır.
   Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Valiliği, ORAN Kalkınma Ajansı, Forum Kayseri ve Yücel Çakmaklı Film Atölyesi tarafından desteklenen Kayseri Uluslararası Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film dalında “Altın Çınar En İyi Film” ödülü 40 bin lira, Uluslararası Kısa Film dalında “Altın Çınar En İyi Kısa Film” ödülü 10 bin lira ve Uluslararası Belgesel Film dalında “Altın Çınar En İyi Belgesel Film”ödülü de 10 bin lira olarak belirlenmiştir.
   Haber Merkezi
Bu haber 12934 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR