Bugun...
14. ULUSLARARASI LİSELERARASI TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI
Tarih: 16-04-2019 11:11:00 + -	14. ULUSLARARASI LİSELERARASI TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI

   Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 14’üncüsü yapılacak olan Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali, kortej ve açılış programı ile başladı. Festivalin açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, önümüzdeki dönemde tiyatroda profesyonel topluluklar çıkarmak için çalışacaklarını belirtti.
   Uluslararası Tiyatro Festivali için şehrimize gelen gruplar Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü, festivale katılan gruplarla ilgili Başkan Büyükkılıç’a bilgi verdi. Özgöncü, festivale, Kayseri’den 19 lise ile birlikte Ankara, İzmir, Giresun, Ordu, Konya ve Manisa’dan liseler ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Bosna Hersek ve Gürcistan’dan okulların katıldığını söyledi.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet, Azerbaycan, Bosna Hersek ve Gürcistan’dan gelen konuklar olmak üzere tüm grupları Kayseri’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Başkan Büyükkılıç, önümüzdeki yıllarda katılımcı ülke sayısını artırarak festivalin uluslararası boyutunu daha da perçinleyeceklerini kaydetti.
   Yabancı ülkelerden gelen konuklar da Kayseri’de olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.
   Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali için Şehir Tiyatrosu’nda bir açılış programı gerçekleştirildi. Açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da katıldı. Kayseri’nin festivaller şehri olacağını ve bu festivalleri uluslararası boyuta taşıyacaklarını da ifade eden Başkan Büyükkılıç, tiyatroda hem yazma hem oynama konusunda profesyonel topluluklar çıkarmak zorunda olduğumuzu vurguladı.
   Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali 5 Mayıs’a kadar devam edecek.
   Haber Merkezi
Bu haber 10236 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR