Bugun...
‘30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’ MESAJLARI
Tarih: 01-01-1970 02:00:00 + -‘30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’ MESAJLARI

            “BÜYÜK TAARRUZ VE BAŞKOMUTANLIK MEYDAN MUHAREBESİ'NİN TÜRK TARİHİNİN DÖNÜM NOKTASI”

   ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, KTO Başkanı Ömer Gülsoy, MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Atatürkçü Düşünce Derneği Kayseri Şube Başkanı Kemal Ceylan birer mesaj yayınlayarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladılar.
  Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü  Prof. Dr. Mustafa Çalış, 30 Ağustos Zaferi’nin 98.yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Çalış mesajında şu ifadelere yer verdi: “30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden en önemli adımlardan olmuş büyük bir zaferdir. Şanlı tarihimizin dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi, tarih boyunca kahramanlık destanı yazan Aziz Türk Milletinin, nice fedakârlıklar göstererek verdiği bağımsızlık mücadelesinin en büyük göstergesidir.
   KTO Başkanı Ömer Gülsoy 26 Ağustos 1922'de başlayan ve 30 Ağustos'ta zaferle taçlandırılan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin Türk tarihinin dönüm noktalarından birini teşkil eden şanlı bir zafer olduğunu söyledi.
   Gülsoy, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşamalarından olan bu eşsiz zafer. Türk milletini Anadolu topraklarından çıkarmak ve tarihten silmek isteyenlere karşı yokluk ve yoksulluğa rağmen kazandığımız bu zafer, tüm dünyaya Türk halkının her ne şartta olursa olsun hiç kimsenin boyunduruğu altında yaşamadığını ve yaşamayacağını açıkça göstermiştir."
   MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok 30 Ağustos’un Türkiye’nin kıyamete kadar Türk yurdu olarak kalması için mührün vurulduğu Zafer günü olduğunu söyledi.
   Tok yayımladığı mesajında: "Milletimizin tarihinde kahramanlıklar ve zaferlerle dolu olan ağustos ayı, bundan 98 yıl önce amansız verilen mücadele karşısında yenilen emperyalist güçler, vatanımızdan kovulmuş, bu cennet vatan, Türk vatanı olarak kıyamete kadar kalması ve yaşaması için adeta mühür vurulmuştur. Aradan 98 yıl geçmesine rağmen hala tazeliğini, yaşanan mücadeleyi, gösterilen kararlılığı dün gibi yaşayan Türk Milleti, bu kötü günlere dönülmemesi için elimizde bulunan son kale Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yıkılmaması, tahrip edilmemesi, örselenmemesi için sağduyu ile hareket edip olanca var gücü ile de gayret sarf ettiğini kimse unutmamalıdır" ifadelerini kullandı.
    Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; “Aziz Milletimiz, 1071’de Malazgirt’te başlattığı şanlı yürüyüşünün ardından, 30 Ağustos’ta bu toprakları bize vatan yapan son zaferin altına imzasını atmıştır” dedi. Çolakbayrakdar; “Düşmana karşı 98 yıl önce nasıl mücadele ettiysek, bugün de aynı mücadeleyi verme kararlılığı ile vatandaşlarımızın, Misak-i Milli sınırlarımızın ve hatta İslam Dünyasının güvenliği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
  Atatürkçü Düşünce Derneği Kayseri Şube Başkanı Kemal Ceylan,“Türkiye Cumhuriyeti ilelebet hür ve bağımsız yaşayacaktır. 30 Ağustos göz önüne aldığımız zaman her milli günün temelidir. 30 Ağustos, dün değil bugün ve yarındır. 30 Ağustos topraktır, namustur.  30 Ağustos, doğuştur, varoluştur. 30 Ağustos doğuştur, özgürlüktür, tam bağımsızlıktır. Zincirlerin kırılıp esaretin kaldırılmasıdır. 30 Ağustos yasaklanamaz göz ardı edilemez unutturulamaz.”
   Haber Merkezi

 

 
Bu haber 24961 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR