Bugun...
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ HEM BİLİM MERKEZİ’Nİ HEMDE KAYSERİ MAHALLESİNİ GEZDİ
Tarih: 02-07-2019 10:20:00 Güncelleme: 02-07-2019 10:35:00 + -BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ HEM BİLİM MERKEZİ’Nİ HEMDE KAYSERİ MAHALLESİNİ GEZDİ

            KAYSERİ MAHALLESİ’NDEKİ BİR KONAK GAZETECİLER CEMİYETİ’NE TAHSİS EDİLECEK  
  
   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ve cemiyet üyeleriyle birlikte Basın Müzesi’nin kurulacağı Kayseri Mahallesi’ndeki tarihi konağı gezdi.  Başkan Büyükkılıç ayrıca Bilim Merkezinde de incelemelerde bulundu.
   Başkan Büyükkılıç, yeni açılacak müzelerden birisi olacak olan Basın Müzesi için Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ne Kayseri Mahallesi’nde yer alan tarihi bir konağın tahsis edileceğini açıkladı.
   Kayseri’ye çok önemli müzelerin kazandırılacağını dile getiren Başkan Memduh Büyükkılıç, “Gazeteciler Cemiyetimizin mütevazı isteğini yerine getirdik. Seçimlerden önce ‘Kayseri Müzeler şehri olacak bunlardan birisi de Basın Müzesi olacak’ demiştik. Bu projemizi inşallah hayata geçireceğiz. Önümüzdeki hafta meclisimize konuyu getirmek suretiyle tarihi konağın tahsisini sağlayıp, daha sonra da karşılıklı yardımlaşarak Cemiyetimizin 40’ıncı yılı olan 4 Şubat’a yetiştirmeye çalışacağız. 40. Yıla yakışır bir eser olacak” dedi.
    Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya da, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a destekleri nedeniyle teşekkür ederek, “Kayseri basını önümüzdeki yıl 110’uncu, Cemiyetimiz de 40’ıncı yılını kutlayacak. İnşallah buraya dijital ve görsel ortamda 110 yıllık Kayseri basınını anlatan Basın Müzesi yapacağız ve Büyükşehir Belediyemizin katkısı ile hizmete açacağız. Kayseri basın camiası adına Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
   Diğer yandan Başkan Büyükkılıç, Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Bilim Merkezi’ni gezen ve atölye çalışmalarıyla ilgili bilgiler alan Başkan Büyükkılıç, Bilim Merkezi’nin ziyaretçileriyle de görüştü. Başkan Büyükkılıç, Türkiye’nin en büyük gökevi olan planetaryumda öğrenciler ve aileleriyle birlikte bilimsel film de izledi. Burada yaptığı konuşmada artık herkesin teknolojiyi kullanarak yol alması gerektiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Günün koşullarına uymamız ve veliler olarak yavrularımızı yönlendirmemiz gerekiyor. Yoksa bu yavrularımız bizim kontrolümüzden çıkıyor. Geçmişte alkol ve nikotin bağımlılığı konuşulurdu. Şimdi ise teknoloji bağımlılığı konuşuluyor. Teknolojiye hükmetmesini bilmemiz lazım” dedi.
   Bilim Merkezi’nin TÜBİTAK’ın önemsediği Türkiye’deki 3 merkezden birisi olduğunu da vurgulayan Başkan Büyükkılıç, Bilim Merkezi’ni TÜBİTAK ile birlikte daha da geliştireceklerini kaydetti.
      Haber MerkeziHABER VİDEOSU

Bu haber 9025 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR