Bugun...
BAYRAM İKRAMİYESİ 31 MAYIS’TA ÖDENECEK
Tarih: 27-05-2019 10:49:00 + -BAYRAM İKRAMİYESİ 31 MAYIS’TA ÖDENECEK

   Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hacı Ali Hasgül emekli bayram ikramiyelerinin 31 Mayıs’ta ödeneceğini söyledi.  
   Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramında ödenen bayram ikramiyeleri bu Ramazan Bayramı öncesi ödenecek. Konuya ilişkin bilgi veren Hacı Ali Hasgül “Türkiye’de yaklaşık 12 milyon emeklimiz var. Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi emeklilerimize bayram ikramiyesi ödenmekte. Bu Ramazan Bayramı öncesi 31 Mayıs’ta emeklilerimizin hesabına 1000 TL bayram ikramiyesi yatacak. Geçen yıl Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde ikramiyeler iki güne yayılarak ödenmişti. Geçen senenin aksine bu yılki ödemeler tüm emekli ve hak sahiplerine aynı gün yapılacak. Yani SSK, Bağkur, Emekli Sandığı emeklileri ve hak sahipleri 31 Mayısta bayram ikramiyelerini alacak. 4 Haziran Salı günü başlayacak bayram tatilinin 9 güne uzatılması ile bayram tatili öncesi tüm emeklilerimizin ikramiye ödemesi yapılmış olacak.” dedi.
   Bayram ikramiyesinden kimlerin faydalanacağını da açıklayan Hasgül; “ Bayram ikramiyesinden faydalanabilmek için ödemenin yapıldığı tarihte yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı -bunun içinde dul ve yetim aylığı da var- ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri bağlanmış olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de bayram ikramiyesinden faydalanacaklardır” diye sözlerini sürdürdü.
   Hak sahiplerine yapılacak bayram ikramiyesi oranını konusuna da değinen Hasgül “Ölen eşinden veya anne-babasından dolayı dul-yetim aylığı alanlara, hisseleri oranında ikramiye ödemesi yapılmakta. Bu da şu anlama geliyor: Eğer ölen eşinin emekli aylığının yüzde 50’si bağlanmış olan eşe 500 lira; yüzde 75'i bağlanmış eşe ise 750 TL ikramiye ödemesi yapılmakta. Hak sahibi çocuklarda ise ölen kişinin ailesinin yüzde 25’i bağlanan 250 TL; yüzde ellisi bağlanan çocuğa ise 500 TL ödeme yapılacaktır.  Sürekli iş göremezlik alanlarda ise ikramiye ödeme tutarı sürekli iş göremezlik oranına göre belirlenmektedir. Meslekte kazanma gücü kayıp oranı %40 olan emeklilerimiz için 400 TL bayram ikramiyesi ödenecektir” dedi.
   Haber Merkezi                       
Bu haber 71711 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR