Bugun...
KAYSERİ’DE 6 CİNAYET ŞÜPHELİSİNDEN 2’Sİ TUTUKLANDI
Tarih: 24-08-2020 07:25:00 + -	KAYSERİ’DE 6 CİNAYET ŞÜPHELİSİNDEN 2’Sİ TUTUKLANDI

   İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 1 kasten öldürme ve 1 şüpheli ölüm olayları üzerine yürüttüğü çalışmalarda 6 şüpheliyi yakalayarak adalete teslim etti. 6 şüpheliden 2’si tutuklanırken, 4’ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
   15 Temmuz 2020 - 15 Ağustos 2020 Tarihleri Arasında Asayiş Şube Müdürlüğü Faaliyetleri kapsamında Cinayet Büro Amirliği, Gasp Büro Amirliği, Ahlak Büro Amirliği, Hırsızlık Büro Amirliği, Oto Hırsızlık Büro Amirliği, Aranan Şahıslar Büro Amirliği, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ve Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekiplerinin yürüttüğü alışmalara dönük raporu paylaştı. Rapordaşunlara yer verildi; “Cinayet Büro Amirliği: (1)’i kasten öldürme, (1)’i şüpheli ölüm olayı olmak üzere işlem yapılan toplam (2) olayda yakalanan, (6) şüpheliden, (2)’si tutuklanmış olup, (4) şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verilmiştir.
   Gasp Büro Amirliği: (1)’i Yağma, (1)’i Nitelikli Dolandırıcılık-Resmi Belgede Sahtecilik (Rüşvet) olayı olmak üzere toplam (2) olayda, (4) şüpheli şahıs hakkında işlem yapılmış olup, (3) şüphesi şahıs ise tutuklanmıştır.
   Ahlak Büro Amirliği: (5) cinsel içerikli suçtan adli işlem yapılan, (7) şüpheliden (1)’i tutuklanmış olup, (3) şahıs hakkında ise adli kontrol kararı verilmiştir. Ayrıca (20) fuhuş olayında, (41) şahısa ve koronavirüsle (covid-19) mücadele kapsamında (38) şahsa idari yaptırım karar tutanağı düzenlenmiştir. Fuhuş yapıldığı tespit edilen (7) ev ilgili komisyon kararı ile kapatılmıştır.
   Hırsızlık Büro Amirliği: Hırsızlık Büro Amirliği: (6)’sı ikametten,  (10)’u işyerinden, (3)’ü otodan, (4)’u açıktan, (1)’i hayvan hırsızlığı olmak üzere (24) olay aydınlatılmıştır. Olaylarda gözaltına alınan (20) şahıstan, (9)’u tutuklanmış, (1)’i adli kontrol kararı ile serbest bırakılmış olup, (10) şahıs ise serbest bırakılmıştır. Aranması olan (5) şahıs yakalanarak ilgili birimlere teslim edilmiştir.
   Oto Hırsızlık Büro Amirliği: (11)’i oto, (1) Kamyon ve (15) motosiklet hırsızlığı olmak üzere toplam (27) olay meydana gelmiştir. İlimizden çalıntı olan (11) oto, (1) kamyon ile (6) adet motosiklet bulunarak müştekilerine teslim edilmiştir. Olaylarda gözaltına alınan (16) şahıstan,  (3) şahıs tutuklanmıştır. (1) şüpheli şahsa denetimli serbestlik verilmiş olup, (10) şahıs ise serbest bırakılmıştır. Aranan Şahıslar Büro Amirliği: İlimizde haklarında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan (431) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş olup, yakalanan şahıslardan (204)’ü tutuklanmıştır. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği: Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığının yazılı talimatları gereğince (27) ayrı soruşturma dosyası ile İlimizde meydana gelen 1 ayrı dolandırıcılık olayında (4) şüpheli, yankesicilik olayında (4) şüpheli yakalanarak gerekli işlemleri yapılmıştır. Güven Timleri tarafından yapılan çalışmalarda ise 1 vatandaşımızın dolandırıcılara (30.000) TL para göndermesi engellenmiş ve (10) aranan şahıs yakalanarak ilgili birimlere teslim edilmiştir.
   Kayıp Şahıslar Büro Amirliği: Kayıp müracaatı alınan (99) şahıstan (87)’si bulunmuş olup, (12) kayıp şahsın ise arama çalışmalarına devam edilmektedir.”
   Haber Merkezi
Bu haber 1620 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR