Bugun...
MELİKGAZİ HASTANESİ BAŞHEKİMİ DEMİREL’DEN UYARI;
Tarih: 26-08-2020 07:39:00 Güncelleme: 26-08-2020 07:44:00 + -MELİKGAZİ HASTANESİ BAŞHEKİMİ DEMİREL’DEN UYARI;

           “SAĞLIK SİSTEMİ SİNYAL VERMEYE BAŞLAMIŞ DURUMDA”

  
   “HASTANELER HASTA YÜKÜNE CEVAP VEREMEZ HALE GELDİ”
  
*** Özel Melikgazi Hastanesi Başhekimi Mustafa Demirel, Kayseri’deki korona virüs yükünün bu hızla gidecek olduğunda ne şehir hastanesinin ne üniversite hastanesinin, ne de özel sektörün hasta yüküne cevap verme durumunda olmadığını söyledi. Demirel; “İl Pandemi Kurulu’nun ciddi manada çözüm bulmaları gerektiğinin altını çizdi.

   “HAFTA SONLARI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ OLMASI GEREKİR”
  
*** Demirel; “Artık sağlık sistemi de sinyal vermeye başlamış durumda. Eğer bu şekilde devam edecek olursa vatandaşımıza hizmet verilemeyecek pozisyona gelinecektir. Bu açıdan eğer salgın durumu, virüs yoğunluğu İstanbul’da olsa kesinlikle sokağa çıkma yasağı uygulanabilirdi. Hafta sonları virüs yükünün azaldığı döneme kadar mutlaka sokağa çıkma yasağının olması gerekir” diye konuştu.

   Kayseri’deki hasta sayısının her geçen gün arttığını, İl Pandemi Kurulu’nun ciddi manada çözüm bulması gerektiğini aktaran Demirel; "Pandemi ne yazık ki şehrimizde İstanbul’un 2 ay önce yaşadığı anormal hasta sayısına ulaşmış durumda. Her geçen gün artarak gitmekte. Bunun önlenmesi için bazı tedbirlerin alınması artık kaçınılmaz hale gelmiştir. Çünkü artık Covid pozitifliği Erciyes Üniversitesi’nde 70’e yakın, Devlet Hastanesi’nde bir o kadar, özel sektörde enfeksiyonu olmayan hekimlerin, hemşirelerin, hasta kabul çalışanlarının olduğu bir durumla karşı karşıyayız. Artık sağlık sistemi de sinyal vermeye başlamış durumda. Eğer bu şekilde devam edecek olursa vatandaşımıza hizmet verilemeyecek pozisyona gelinecektir. Bu açıdan eğer salgın durumu, virüs yoğunluğu İstanbul’da olsa kesinlikle sokağa çıkma yasağı uygulanabilirdi. Sokağa çıkma yasağı dışında mutlaka alınması gereken tedbirler var. Ekonomi olmazsa olmazlardan ama insan sağlığı her şeyin başında geliyor. Birincisi kafelerin belirli süre ile kapatılmasının uygun olacağını düşünüyorum. İkincisi hafta sonları virüs yükünün azaldığı döneme kadar mutlaka sokağa çıkma yasağının olması gerekmekte. Üçüncüsü düğün ve toplu yemeklerin kesinlikle durdurulması gerekiyor. Tatillerin mutlaka iptal edilip daha sonraki sürece bırakılmasında fayda var diye düşünüyorum. Eğer bu virüs yükü bu hızla gidecek olursa Kayseri’de ne şehir hastanesi ne üniversite hastanesi ne özel sektör bu hasta yüküne cevap verme durumunda değildir. İl Pandemi Kurulu’nun ciddi manada çözüm bulmaları gerektiğini düşünüyorum" dedi.
Bu haber 2553 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR